Ako ušetriť energiu pri žiadne dodatočné náklady

Na nákup značky-nové chladničky alebo čistiaci stroj možno sa vám určite marvel len ako výrazne môžete znížiť svoju silu náklady, jednoducho tým, že dodržiavanie niekoľkých základných usmernení. Všetko, čo chcete vykonať ich potrebujete, je váš vlastnej vôle-a aj spolupráca iných účastníkov domácnosti.

Ako ušetriť energiu pri žiadne dodatočné náklady

Svetlá snažte sa, aby sa na základné zásady-vypnúť svetlá vždy, keď opúšťa priestory v byte alebo bydliska osvetlenie, keď nie je čo najviac významný výrobok na náklady na energiu, je však medzi správanie sa, že moja rodina bude postupovať tak rýchlo, ako je možné sme navyše odporúčame vám postupne prejsť na energeticky úsporné svetlá, ako sú LED žiarovky varenie skúšky elektrickej energie alebo zemného plynu v kuchyni je naozaj bežné veci-to všetko sa uistite, že správny potravín, spôsob prípravy a použitie vhodných nástrojov. Využiť vekom, pri príprave jedla môže minimalizovať spotrebu, rovnako ako 4x kontrastoval nezakrytému banku. Majte na pamäti, že rôzne iné pravidlo malý hrniec nepatrí na veľké platnička, a naopak keď vykurovacej vody, uistite sa, že ste skutočne ohrieva len sumu, ktorú si skutočne vyžadujú.

To je podobne navyše cenovo dostupné jej teplo, elektrická kanvica, ako na varnej doske domov kúrenie znížením teplota okolia úrovni o jednu úroveň vyššie, môžete podľa výpočtu odborníkov, aby sa ušetrila približne 2 100 Czk na domáce vykurovacej sezóny. Jeden úroveň, zatiaľ čo prakticky nie je možné informovať. Prosím, okrem toho upozorňujeme, že zníženie teploty sprostredkovane vplyvy rôznych ostatné elektrické domáce spotrebiče. Tento dostane stupňa do chladničky, v ktorej každý stupeň teploty úrovni navrhuje zvýšenie výkonu o 6 % ak chcete teplé úspešne, podržte okrem iných ukazovateľov zachovať voľný priestor okolo radiátory, ktoré vás nemusí vzťahovať.

Prevzdušňovanie je potrebné stručne

A tiež extrémne pomalý prietok vzduchu, pretože sa zníži teplota stien, ako aj veci v priestore, čo znamená lepšie využitie teplo na ich opätovné kúrenie sprcha v umyváreň so zameraním všeobecne na ukladanie teplej vody pre jej teplé je tiež moc napríklad, kúpanie nad sprchovaní sa budete šetriť približne 400 litrov vody každý týždeň.

Prevzdušňovanie je potrebné stručne

Ak máte sprcha so zatváracím, ktorá vám umožňuje ukončiť vody v okamihu, keď nepotrebujete, použite ho. Rovnako je potrebné, keď čistenia zubov. Ďalšou zaujímavou alternatívou môže byť šikovný kotly na ústredné kúrenie, ktoré teplej vody, ak naozaj potrebujete. Každú maličkosť funkcie okamžite úk kotol na postup sám o sebe, keď útulný vody vo vašej domácnosti môžete použiť a kedy nie. To robí ju zbytočne nie je teplo, napríklad, ráno na všedné dni, keď sú všetci účastníci domov v práci. Predpokladajme, navyše s využitím sivej vody napríklad pre flush kúpeľne spiace zariadenia pohotovostný režim zariadeniam, ako sú televízory, monitory alebo počítačových systémov, nie je úplne zadarmo ak výrobca nie je jasne zakazujú, zariadenia vypnúť.

Presne to isté platí s nabíjačky, ako aj elektrického vedenia takže vypnite, vytiahnite zo zásuvky alebo získať rozšírenie kábel s vypínačom chladnička aj mraznička nenechávajte chladnička veľmi dlho otvorené. Hoci moderné chladničky energie spoľahlivý, všetky finančné úspory zmizne práve teraz, keď komponentov, chladnička sú vidieť často. Stojan podobne chladnička je nedostupná vykurovania alebo slnečnému žiareniu, ako aj nedávajte v to horúce, alebo útulný jedál to všetko zvyšuje spotrebu energie. Rovnako ako väčšina najmä často zbaviť mrazu to môže zvýšiť príjem až o 30 %.