— Green & Innovative Ideas —

Nie, nepozeráte sa na detail umeleckého diela, takúto podobu má revolúcia vo vŕtaní! Vďaka unikátnej technológií PLASMABIT, vyvinutej na princípe elektronického oblúka, ktorý dokáže rozrušiť akýkoľvek materiál, môžu ľudia získať prístup ku geotermálnej energii kdekoľvek a kedykoľvek. Bezkontaktné plazmové vŕtanie sprístupní čistú a obnoviteľnú energiu z hlbín zeme rýchlejšie a ekologickejšie ako súčasné konvenčné postupy. Slovenskí odborníci vyvinuli technológiu, ktorá dokáže zlacnieť náročné hĺbkové vrty, čo prispeje k dostupnej energii pre ľudstvo. Ideas from Slovakia, Good Idea.

Snívate o sebestačnom bývaní mimo civilizácie? Žiaden problém- geniálny nápad mladých slovenských architektov prichádza s unikátnym riešením. Ich Ecocapsula zlučuje energeticky účinný tvar, kompaktný objem a off-grid schopnosti s luxusnou teplou posteľou, tečúcou vodou a teplým jedlom - dobrý nápad!

Zdroj energickej energie kdekoľvek a kedykoľvek? Unikátny prenosný generátor elektrickej energie Chargebrella vám dobije batérie na vašich obľúbených zariadeniach, bez ktorých nespravíte ani krok. Energiu dokáže vyprodukovať svojpomocne, len pomocou tepla. Zaručene sa tak stane vašim obľúbeným spoločníkom počas cestovania do oblastí, kde si treba poradiť bez elektrických zásuviek. Inovácie zo Slovenska - dobrý nápad!

Chcete prezentovať svoju firmu na EXPO Astana?

— PREZENTÁCIA SLOVENSKÉHO
PODNIKATEĽSKÉHO POTENCIÁLU —

Využite príležitosť pre organizáciu Vášho odborného seminára, konferencie, workshopu, bilaterálnych stretnutí a podnikateľských misií.  

Výzva je v platnosti do 15. 5. 2017.

Medzinárodná výstava EXPO Astana 2017 ponúka perspektívne obchodné príležitosti a výrazný potenciál v oblasti energetickej spolupráce s Kazašskou republikou, ale i s regiónmi Strednej Ázie a s ostatnými ekonomikami sveta zúčastnenými na medzinárodnej výstave.

Za účelom prezentácie slovenského podnikateľského potenciálu budú uskutočnené podnikateľské misie pod gesciou jednotlivých rezortov štátnej správy:


- 19. - 23. 6. 2017 - podnikateľská misia v gescii rezortu MŠVVŠ SR a MPRV SR

- 17. - 20. 7. 2017 - podnikateľská misia v gescii MZV EZ SR, vedená štátnym tajomníkom Lukášom Parízekom 

Záujem ďalších slovenských podnikateľských subjektov o prezentáciu a účasť na EXPO 2017 bude riešený na individuálnej báze, so zaradením do Kalendára podujatí na EXPO 2017.

Individuálne misie podnikateľských subjektov (v počte do 15 subjektov), prezentácie samosprávnych krajov, inštitúcii, ale aj organizácia workshopov, mini konferencií, seminárov ponúkame v nasledovných termínoch:

26. - 30. 6. 2017

3. - 7. 7. 2017

1. - 6. 8. 2017

21. - 25. 8. 2017

Napriek uvedeným termínom je možnosť predloženia iných termínov realizácie misií na EXPO2017 s podmienkou vzájomného odsúhlasenia termínu s organizátorom. 

Podnikateľské misie budú koordinované v spolupráci s agentúrou SARIO, v rámci ktorých sa uskutočnia rokovania medzi slovenskými a kazašskými obchodnými partnermi.

SARIO
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu


Slovenský inovačný potenciál

- Úspešné projekty -


Ecocapsule: Krásny, energeticky sebestačný a mobilný mikrodom

Tomáš Manina, © Ecocapsule Holding
Tomáš Manina, © Ecocapsule Holding

Ecocapsule je optimalizovaný na jednoduchú prepravu. Zmestí sa do štandardného prepravného kontajnera a preto je možné ho poslať kamkoľvek po celom svete s udržaním nízkych prepravných nákladov. Špeciálne navrhnutý prívesný vozík umožňuje prevoz Ecocapsule osobným vozidlom, ktorým sa z domčeku stane plne funkčný karavan.

Ecocapsule je spoločnosť podporujúca myšlienku trvalo udržateľného rozvoja. Ponúka alternatívu bývania, ktorá naplno využíva najnovšie technologické inovácie, umožňuje človeku harmonický kontakt s prírodou a zároveň minimalizuje negatívny dopad na životné prostredie.

Tomáš Manina, © Ecocapsule Holding
Tomáš Manina, © Ecocapsule Holding

Ecocapsule je energeticky sebestačný inteligentný mikrodom, ktorý na svoje fungovanie využíva solárnu a veternú energiu. Umožňuje ľuďom bývať aj na odľahlých miestach mimo inžinierskych sietí, pri zachovaní vysokej úrovne komfortu. Je možné ho využiť ako chatu, pop-up hotel, karavan, prípadne ako nabíjaciu stanicu pre elektrické autá.

Ecocapsule poháňa dvojitý systém produkcie energie, ktorý v spolupráci s výkonnými batériami zaručuje energetickú sebestačnosť aj v prípade dočasného nedostatku zdrojov. Pre prípad núdze Ecocapsule disponuje aj elektrickou prípojkou, umožňujúcou dobiť batérie z externého elektrického zdroja.

Sférický tvar Ecocapsule je špeciálne navrhnutý tak, aby maximalizoval zber dažďovej vody a rosy. Vodné filtre potom zaistia premenu vody z akéhokoľvek prírodného zdroja na pitnú. Vonkajší dizajn taktiež minimalizuje energetické straty. Duté steny vyplnené vysoko efektívnou tepelnou izoláciou ochránia obyvateľov pred nepriazňami počasia a pomáhajú znížiť spotrebu energie takmer na úroveň pasívneho domu. Jedinečný dizajn robí z Ecocapsule umelecké dielo, ktoré vynikne v akomkoľvek prostredí.

V duchu myšlienok trvalo udržateľného rozvoja sa v našej spoločnosti snažíme o to, aby všetka výroba, súvisiaca s Ecocapsule, prebiehala lokálne na Slovensku. V našej krajine žije mnoho talentovaných a šikovných ľudí. Na výstave EXPO 2017 chceme ukázať, ako by mohla Ecocapsule vyzerať v zariadenom stave. Preto sme sa rozhodli prezentovať výber produktov bežného použitia od talentovaných slovenských dizajnérov a výrobcov. V interiéri Ecocapsule sú umiestnené produkty dizajnérov a značiek: Puojd, Allt, si.li., Ecoheart, Patrik Illo, Arli, Xerry, Mylo and Material Basic.
Ecocapsule Holding

www.ecocapsule.sk

info@ecocapsule.sk

Chargebrella v kocke

Chargebrella je prenosný generátor elektrickej energie, ktorý dokáže nabiť rôzne mobilné zariadenia, ako telefóny, tablety, fotoaparáty či navigačné systémy.

Ponúka riešenie pre ľudí, ktorí sa ocitnú na miestach alebo v situáciách, keď nemajú prístup k zdroju elektrickej energie na dobíjanie mobilných zariadení.

Chargebrella je patentovanou technológiou a oceneným startupom, ktorý sa umiestnil medzi TOP 3 projektami v súťaži Tatra banka Business Idea 2016. V súčasnosti sa finalizuje prototyp - konkrétne užívateľská verzia vychádzajúca z úspešne testovaného laboratórneho prototypu.

Chargebrella môže byť použitá dvomi spôsobmi:

1. Počas slnečných dní produkuje Chargebrella elektrickú energiu vďaka reflexnému materiálu na parabole, ktoré koncentruje slnečné žiarenie do rúčky. Rúčka, ktorá slúži ako generátor, transformuje teplo na elektrinu.

2. Počas daždivých dní alebo v noci, teda pri nedostatku solárnej energie, je zariadenie schopné vyrábať elektrinu z rozličných zdrojov tepla, ako napríklad z ohňa.

Ako funguje?

Chargebrella je schopná nabíjať mobilné zariadenia rýchlosťou, ktorá je porovnateľná s nabíjaním cez nabíjačku alebo USB zásuvku.

Termo-elektrický generátor Chargebrella produkuje elektrinu z rôznych alternatívnych a obnoviteľných zdrojov energie - konkrétne z rôznych zdrojov tepla, akými sú slnečné žiarenie, teplo z ohňa alebo iné zdroje tepla nad 250 °C.

Komu môže Chargebrella pomôcť?

Profesionálom pracujúcim v teréne / extrémnych podmienkach - záchranári, humanitárni pracovníci, speleológovia, novinári...

Ľuďom, ktorí trávia voľný čas na miestach s obmedzeným alebo žiadnym prístupom k elektrickej energii - extrémni športovci, cestovatelia, fotografi, návštevníci...


Chargebrella

info@chargebrella.com

www.chargebrella.com